דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)
לעוף על סנסקריט טיפים, עזרי לימוד, מקורות ועוד

כיצד להשתמש במדריך ללימוד אותיות הסנסקריט

(לחץ כאן לשימוש במדריך ללימוד האותיות)

במסך הראשי של האפליקציה ללימוד אותיות כתב הדוואנאגארי של שפת הסנסקריט מוצגות בתרשים בתעתיק. כאשר עוברים עם העכבר מעל אות כלשהיא האות מובלטת בצבע רקע שונה ומופיעה תצוגה מוקדמת של האות בכתב הדוואנאגארי. בחלון שנפתח עם לחיצה על כפתור "settings" ניתן לשנות את התצוגה המוקדמת כך שיפתח חלון מידע בסיסי במעבר עכבר. כמו כם ניתן לקבוע שהצליל של האות ישמע במעבר עכבר על האות.

דבר נוסף שנמצא בחלון הראשי הוא נגן באמצעותו אפשר לשמוע את צלילי האותיות לפי הסדר. כפתורי השליטה של הנגן נמצאים בפינה הימנית למעלה. ניתן לנגן, להשהות את רצף השמעת האותיות או לעצור אותו.

בלחיצה על אות כלשהיא נפתח חלון בו מופיעה תצוגה מוגדלת של האות (בתעתיק ובדוואנאגארי) יחד עם כמה לחצנים/כפתורי-ניווט. לחיצה על אחד מהם פותחת חלון בו ניתן לראות אנימציה של כתיבת האות. לחצן אחר פותח חלון בו ניתן לראות את צורת האות בכמה גופנים שונים. לחצן נוסף מוביל למידע על איכויות האות לפי צורות שונות של סיווג, ולחצן נוסף פותח חלון בו ניתן לשמוע את היגוי האות ולקרוא טיפים להיגוי נכון.

בחלון המשנה בו ניתן ללמוד כיצד לכתוב את האות באמצעות צפיה באנימציה, מתפקד גם כלוח מחיק בו ניתן להתאמן בכתיבה באמצעות העכבר. בדרך כלל לוקח קצת זמן להתרגל לכתוב בהנעת העכבר אבל כשמתרגלים זה גם כיף וגם חוסך נייר! ניתן לשנות את צבע הלוח ואת צבע העט ועובי הקו.

עוד מידע והסברים על האפליקציה ניתן לקבל בסרטונים כאן מטה: